Po uspešno opravljenem izpitu na področnem tekmovanju v zimskem roku so se naši fantje prebili skozi še en turnir izmed osmih četrtfinalnih turnirjev državnega prvenstva v odbojki.
Po pričakovanjih so se prijazni domačini in solidni organizatorji Gimnazija Šentvid v Ljubljani izkazali kot slabši izmed treh moštev. Zmago na turnirju, edini “green pass” za polfinale in uvrstitev med osem najboljših šol Slovenije, je odločala zadnja tekma med novogoriškimi in novomeškimi ERŠ-jevci. Mogoče je ravno ta vložek nekoliko omajal samozavest, ki so jo fantje izžarevali do začetka tekme. Negotovo in neodločno igro so borbeni Dolenjci s pridom izkoriščali. Njihova požrtvovalna in zelo gibljiva igra je še dodatno zmedla naše fante, sicer igralce mladinskega pogona OK Salonit iz Kanala. Prednost nasprotnikov je naraščala do set žoge, ko so se pri rezultatu 16:24 naši fantje predramili iz začasnega dremeža. Uprizorili so niz sedmih zaporednih točk in na koncu zapravili izredno priložnost, da presenetijo Novomeščane v na videz že izgubljenem prvem nizu. Kljub rezultatskemu zaostanku se je razmerje na igrišču kmalu v celoti spremenilo. Potrpežljiva igra brez napak in odvečnega tveganja, zanesljiv sprejem, nekaj visoko postavljenih blokov in uspešno končanih “maratonskih” točk so prinesli varen zaključek izenačujočega niza. Tudi odločilni tretji set je potekal v našem obvladovanju igre, nenehni prednosti in zanesljivi zmagi na tekmi in turnirju. Ekipa se je odlikovala s športnim obnašanjem in kljub “trenutku slabosti” pokazala, da ima kakovost za naslednjo stopnjo tekmovanja. V kolikor naši šoli uspe pridobiti organizacijo polfinalnega turnirja, vas vabimo, da nam s športnim navijanjem pomagate na poti do naslova državnih prvakov!